Gegužės 19 d. gausus medikų, slaugytojų ir kito aptarnaujančio personalo išvyko aplankyti garsių Žemaitijos vietovių.

Ekskursijos pradžia - Rietavo dvaras, kuriame iki šių laikų išliko parkas, kuris paskutiniuoju laiku vis geriau prižiūrimas. Rytinę jo dalį juosia Jūros upė, o vakarinėje dalyje – tvenkinys. Iš senųjų dvaro pastatų išliko muzikos mokykla, kurios pastate įsikūrė Rietavo istorijos muziejus, muzikantų bendrabutis, vandens bokštas, keli ūkiniai pastatai, sargo namelis, dalis tvoros, dveji vartai. Paskutiniuoju laiku atkasti rūmų pamatai.

Vėliau aplankė Plungės dvarą, kuriame yra Žemaičių dailės muziejus. Išlikę dvaro pastatų ansamblis ir parkas, neogotikinės arklidės, žirgynas, veikia senovinio liaudies meno ekspozicija. Kadangi Žemaitija garsi dvarais, aplankė medikai ir Renavo dvarą ir jį juosiantis parkas ant Varduvos upės kranto. Vienas įdomiausių ir geriausiai išlikusių dvaro ansamblių Žemaitijoje. Dvaro miško parke ošia gamtos paminklai – storiausia Lietuvoje Renavo eglė, taip pat Daugiavaikė liepa.

Po istorinių vietų lankymo užsuko pas vienos žymiausių Lietuvos žolininkių bei vaistininkių Jadvygos Balvočiūtės, kuri visus vaišino savo rinktų žolelių arbata. Vėliau buvo galima apžiūrėti, kaip žolelės renkamos, džiovinamos ir paruošiamos naudojimui.

Paskutinėje stotelėje – Viekšniuose, ligoninės darbuotojus pasitiko Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios vadovas Kęstutis Zybartas. Aprodė savo valdas ir palydėjo į Viekšnių vaistinės muziejų. Tai vienintelis kaimiško tipo vaistinės muziejus Lietuvoje su išlikusiomis vaistininkų šeimos gyvenamosiomis patalpomis bei paties vaistininko ranka rašyta visa vaistinės istorija. Tai autentiška iki mūsų laikų išlikusi XIX a. antroje pusėje įkurta vaistinė, net XVIII a. antroje pusėje statytame name, priklausiusiame prieš tai Viekšnių žydų bendruomenės šventiko palikuonims.

Su gera nuotaika ir kupini teigiamų emocijų pasiekė namus ir tyliai planavo jau kitų metų išvyką.

(nuotraukos S. Sodytės)