Graikų filosofas Platonas yra pasakęs: „Rūpindamiesi kitų laime, surandame ir savąją“. Ši mintis puikiai įrodo savanorystės svarbą, kadangi ši patirtis yra visuomeniškai naudinga ne tik aplinkiniams, bet ir savanoriui. Savanorystė – tai neatlygintina veikla, turinti be galo daug pliusų. Pastaruosius norėčiau išdėstyti pasakodama apie asmeninę savanoriškos veiklos patirtį VšĮ Šilalės rajono ligoninėje.

Projektas – vartai į savanorystę

Kai nepavyko įstoti į medicinos studijas, nusprendžiau ateinančius metus labiau pažinti save. Keliavau po Europą ir mokiausi vokiečių kalbos. 2018 metų pavasarį grįžau į Lietuvą, susipažinau su Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro atvirame jaunimo centre dirbančia vietos JGI koordinatore Vilma Končauskaite, kuri man pristatė garantijų iniciatyvos projektą „Atrask save“. Šis projektas skatina 15-29 metų amžiaus jaunuolius, dirbti, mokytis, savanoriauti arba atlikti praktiką akredituotoje įstaigoje ar organizacijoje priimančioje savanorius. Vietos JGI koordinatorė pasiūlė savanoriauti VšĮ Šilalės ligoninę.

Pašaukimas padėti žmonėms

Kiekvienam senyvo amžiaus žmogui reikia įvairiapusiškos pagalbos: padėti pamaitinti, paduoti daiktus, atnešti arbatos puodelį, ar tiesiog nuoširdžiai bendrauti, išklausyti.  Aš stengiausi padėti šiems žmonėms, nestokojau kantrybės bei atidumo iššūkiuose, pagelbėjau slaugytojams. Svarbiausia, tai, jog savanoris ligoninėje gali tiesiogiai stebėti medikų darbą. Man tai padėjo galutinai apsispręsti, kokioje srityje norėčiau dirbti ateityje.

Angelai sargai

Medikų darbas VšĮ Šilalės rajono ligoninėje įrodo, kad ir šiandienos pasaulyje nestokojama žmogiškumo. Bendraudami net su sunkiausios būklės slaugos skyriaus pacientais gydytojai bei slaugytojai yra kupini pozityvumo ir nuoširdumo. Skyriaus gydytoja Akvilina Linkevičienė, vyr. slaugytoja Janina Kauneckienė bei kitos darbuotojos man tapo pavyzdžiu,  jos supažindino su savo specialybe ir atskleidė šios profesijos svarbą. Šie žmonės – tai angelai sargai, kiekvieną dieną stengiasi sustiprinti pacientų sveikatą. Norėčiau padėkoti už galimybę tapti geresniu žmogumi, nestokojančiu atjautos ir supratingumo senesniam, silpnesniam už save. Savanoriaudama ligoninėje stengiausi kiekvienam pacientui padovanoti šypseną, nuoširdžiai išklausyti ir pagelbėti. Savanorystės metu slaugytoja man tarė: „Esate ramstis ir didelė pagalba slaugos skyriuje“- tikiu, kad savanoriška veikla yra ne tik kilnus darbas, bet ir galimybė geriau pažinti save.

VšĮ Šilalės rajono ligoninės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus savanorė ES projekto „Atrask save“ dalyvė Giedrė Dargevičiūtė (nuotrauka S. Viliušio)