Atostogų metu, rugpjūčio pirmosiomis dienomis, Šilalėje lankėsi kardiologijos profesorius, hab. med. dr. Pranas Šerpytis. Šilalės rajono ligoninės direktoriaus Antano Damulio kvietimu apsilankė ir ligoninėje, kur konsultavo širdies ligomis sergančius pacientus.

Su rajono gyventojais profesorius susitiko Šilalės rajono savivaldybės kultūros centre ir skaitė paskaitą „Kaip atpažinti miokardo infarktą“.

100 1780Pasak Prano Šerpyčio, ištikus miokardo infarktui svarbiausia laiku kreiptis medikų pagalbos. Per pirmąsias dvi–tris valandas nuo širdies smūgio pradžios suteikta profesionali medicinos pagalba gali išgelbėti gyvybę kone kiekvienam pacientui. Kuomet širdies raumuo nepakankamai aprūpinamas krauju, atsiranda miokardo infarktą rodančių simptomų: ūmus spaudimo, plėšimo, veržimo jausmas arba skausmas už krūtinkaulio, kairėje krūtinės ląstos pusėje; skausmas gali plisti į kaklą, žandikaulį, rankas, pečius, nugarą, duobutės sritį; skausmo trukmė – nuo 20 min. iki kelių valandų; skausmą gali išprovokuoti neįprastai didelė fizinė arba emocinė įtampa; skausmas neišnyksta pavartojus nitroglicerino; gali būti dusulys, pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, širdies plakimas, baimė, neišvengiamos mirties jausmas, sąmonės netekimas. Atsiradus bent vienam iš šių simptomų, būtina kreiptis į gydytoją arba skambinti 112.

Profesorius susirinkusiems palinkėjo atsikratyti mūsų kraujagyslių priešų - pykčio, pavydo, išmokti derinti poilsį ir savo pomėgius, sureguliuoti darbo ir poilsio režimą, kad galėtume įveikti stresą. Ir pabaigoje atsakė į visiems rūpimus klausimus, kurie buvo susiję su širdies ligomis.

Rajono gyventojų vardu už naudingą paskaitą dėkojo Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktorius Valdemaras Jasevičius ir Šilalės rajono savivaldybės tarybos narys, Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Gintautas Macevičius.