masiulionisIšsiplėtusios venos-viena labiausiai paplitusių šiandienos ligų. Tai progresuojanti sveikatos problema – negydoma varikozė gresia komplikacijomis: gali atsiverti trofinės opos, susidaryti trombai. Pirmieji venų varikozės simptomai – kojų nuovargis, sunkumas, tinimas, skausmai, naktinis mėšlungis. Pajutus šiuos simptomus, rekomenduojama nedelsti ir kreiptis į chirurgą (angiochirurgą, flebologą). Dažniausiai bėdų dėl kojų venų turi moterys, bet šios ligos neaplenkia ir vyrų, kartais net labai jaunų.

Pirmoji pagalba sergant venų varikoze – kompresinės kojinės, specialūs pratimai. Kompresinių kojinių nereikėtų pirkti savarankiškai – nepasitarus su gydytoju. Gydytojai taip pat patars, kokio tamprumo reikėtų pirkti, tačiau dauguma sergančiųjų venų varikoze neišvengia operacijos.

Praeityje išsiplėtusios venos buvo operuojamos tradiciniu chirurginiu būdu: operacijos metu padaromas pjūvis, per kurį ištraukiamas visas venos kamienas – nuo šlaunies iki pėdos. Po operacijos lieka kraujosruvų, randų, laukia ilga reabilitacija. Nauja medicininė technika leidžia taikyti naujus diagnostikos ir gydymo metodus: ultragarsiniais aparatais atliekami išsiplėtusių venų tyrimai, jos šalinamos lazeriu, sulipdomos klijais ar sklerozantais: venos nebereikia ištraukti, kaip operuojant tradiciniu būdu, gydoma per adatos dūrį. Naikinama tik pažeista venos dalis, todėl mažėja operacinė trauma. Pacientas gali iš karto stotis ir eiti, pooperacinis periodas praeina lengvai.

Visos operacijos yra daugiau ar mažiau efektyvios, tačiau operuojant endovaskulinės chirurgijos būdu naudojamas ultragarsas padeda matyti visumą, ko nėra atliekant operacijas tradiciškai.

Naujausias venų varikozės gydymo metodas – venų klijavimas, sėkmingai taikomas VšĮ Tauragės ligoninėje greta lazerinių operacijų. Šis gydymo metodas Lietuvą pasiekė dar visai neseniai. Tai naujausias ir pažangiausias brangus išsiplėtusių venų gydymo metodas. Pati gydymo procedūra šiek tiek panaši į lazerinę operaciją, tačiau neprireikia imtis jokių papildomų veiksmų, chirurgas tik suklijuoja veną, o aplinkiniai audiniai, venų sienelės nėra pažeidžiami. Ši procedūra

unikali, nes taip gydant reikalingas tik vienas adatos dūris į gydomą veną, skirtingai nei taikant lazerinę ar estetinę chirurgiją. Po tokios operacijos nereikia mūvėti elastinių kojinių, kurios kartais vargina, be to, nelieka randų. Iškart po procedūros galima grįžti į įprastinį darbą. Mokslininkai įsitikinę, kad šis metodas gydo ne tik pažeistas, bet ir stabdo kitų venų išsiplėtimą. Tai labai inovatyvus, pažangus gydymo būdas, sparčiai populiarėjantis visame pasaulyje.

Medicina nuolat tobulėja, venų varikozės gydymo pasiekimai- to įrodymas.

Gydytojas chirurgas Danas Masiulionis

P.S. Gydytojas chirurgas Danas Masiulionis konsultuoja VšĮ Šilalės rajono ligoninės ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje visais venų varikozės diagnostikos ir gydymo klausimais, taiko ultragarsinį ištyrimo metodą, parenką tinkamiausią operacinio gydymo būdą. Gydytojas nuolat stažuojasi bei kelia savo kvalifikaciją Baltijos flebologijos draugijos renginiuose, kur įsisavino lazerinės venų chirurgijos, skleroterapijos, venų klijavimo metodus bei sėkmingai juos taiko operuodamas.

Dėl registracijos konsultacijai kreiptis į registratūrą telefonu nr.8(449)74340 arba registruotis www.sergu.lt. Atvykstant turėti šeimos gydytojo siuntimą.