Registratūra: (8 449) 74 340
Registratūra: (8 449) 74 340

Prašome ypatingai atsakingo Jūsų elgesio

Norime informuoti, kad šių metų lapkričio – gruodžio mėnesiais Šilalės rajono ligoninės medikai išgyvena labai sunkų periodą suteikiant skubią medicininę pagalbą, stacionarizuojant ir gydant sunkios Covid-19 ligos formos  pacientus.

Lapkričio 3 d. įsteigtame Covid-19 skyriuje per šį laikotarpį buvo gydyta 60 šeimos gydytojo siuntimu ar atvykusių dėl skubios pagalbos pacientų, kurių būklė  reikalauja itin sudėtingos priežiūros, beveik visiems yra reikalinga deguonies terapija. 10 iš jų buvo perkelta į kitas aktyvaus gydymo ligonines, 3 šiame skyriuje gydyti pacientai mirė. 8 pacientai buvo perkelti iš kitų ligoninių (Klaipėdos, Tauragės) tęstiniam gydymui.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 2 d.  įsakymu Nr. V-2781, norime informuoti, kad STACIONARINIS GYDYMAS Šilalės rajono ligoninėje skiriamas pacientams, kuriems diagnozuota COVID -19 liga ir paciento būklė  atitinka sunkios pneumonijos kriterijus ir paciento gydymui yra būtina deguonies terapija. Visi Šilalės rajono ligoninėje  gydomi Covid - 19 liga sergantys pacientai yra gydomi šio sveikatos apsaugos ministro įsakymo nustatyta tvarka, o tai reiškia, kad pradinis šios ligos gydymas visose šalies gydymo įstaigose, nepriklausomai nuo jų vietos ir dydžio, yra vienodas. Ir tik atsiradus ligos komplikacijoms ar pablogėjus būklei, kai nebeužtenka įprastos deguonies terapijos, pacientai yra perkeliami į kitas ligonines, kuriose galima taikyti ilgalaikį gydymą reanimacijos - intensyvios terapijos skyriuose.

                  Pacientai, kuriems  diagnozuota lengva arba vidutinio sunkumo Covid - 19 ligos forma GYDOMI AMBULATORIŠKAI, stebimi ir konsultuojami savo šeimos gydytojo.

Šiandien gydome 20 Covid -19 liga sergančių pacientų, visiems yra reikalingas deguonis. Atvykstančių sunkios būklės pacientų srautas nemažėja. Išliekant toms pačiom tendencijoms, visos turimos lovos su deguonimi (jų skaičių skubiai padidinome nuo 10 iki 40) bus užpildytos per ateinančias 2 savaites. Tokiu atveju  neturėsime galimybės atnaujinti paslaugų teikimą ne Covid - 19 liga sergantiems, nes jiems planuojamas skyrius pildysis Covid - 19 liga sergančiais pacientais.  Visos regiono įstaigos yra ties jų perpildymo riba, pacientų, net ir sudėtingos būklės, perkėlimas į kitas ligonines tampa iššūkiu, kartais net neįmanomu.

Visų medikų vardu prašome ypatingai atsakingo Jūsų elgesio, siekiant apsaugoti save ir savo artimuosius nuo šios infekcijos.

VšĮ Šilalės rajono ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai

Jolanta Milišiūnienė