Registratūra: (8 449) 74 340
Registratūra: (8 449) 74 340

Šilalės rajono ligoninė – sustiprėjusi ir atsinaujinusi

Įsigaliojus karantinui dėl COVID-19 infekcijos, ryškiai keitėsi ir Šilalės rajono ligoninės darbas: buvo apriboti planiniai apsilankymai pas gydytojus specialistus, sustabdytos planinės operacijos, fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus veikla, ribojamas palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų teikimas, draudžiamas pacientų lankymas visuose skyriuose. Įstaiga susidūrė su iki tol nepatirtais iššūkiais: atskirti karščiuojančių pacientų srautus, diagnozuoti ir gydyti pacientus, įtariamus dėl COVID-19 infekcijos. Visa tai reikalavo didelių viso įstaigos personalo pastangų ir susitelkimo, organizuojant ligoninės darbą taip, lyg būtume infekcinio profilio ligoninė. Tuo tikslu buvo įsteigtas Stebėjimo dėl COVID-19 infekcijos poskyris, ligoninės patalpose veikė Šilalės rajono Karščiavimo klinika. Dėl COVID-19 infekcijos buvo ir yra iki šiol tiriami visi pacientai, kurie patenka į stacionaro skyrius. Galime pasidžiaugti, kad atlikus daugiau kaip 800 šios infekcijos tyrimų, nebuvo nustatytas nei vienas teigiamas COVID-19 ligos atvejis, nebuvo nei vieno infekuoto ligoninės darbuotojo, neturėjome ligos židinio skyriuose. Kiekvienas ligoninėje dirbantis sveikatos priežiūros specialistas periodiškai tikrinasi dėl COVID -19 infekcijos.

Švelnėjant karantino sąlygoms, VšĮ Šilalės rajono ligoninės veikla atnaujinama etapas po etapo. Nuo gegužės 11 d. pradėtos teikti planinės ambulatorinio-konsultacinio skyriaus paslaugos. Specialistų konsultacijos vyksta didesniais intervalais, nesudarant eilių ir laikantis saugaus atstumo. Taip pat, atnaujinta dienos chirurgijos skyriaus veikla: vyksta planinės urologinės, traumatologinės, ginekologinės, chirurginės operacijos. Kiekvienas planinei paslaugai atvykstantis pacientas ištiriamas dėl COVID-19 infekcijos ne ilgesniu nei 48 val. laikotarpiu iki stacionarizavimo. Nuo birželio 3 d. atnaujinama vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos poskyrio veikla, pradedamos teikti fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugos, laikantis visų būtiniausių saugumo reikalavimų.        Atsirado galimybė aplankyti savo artimuosius, kurie gydosi stacionare, tačiau kol kas gana griežtomis sąlygomis: trumpas aplankymas galimas tik iš anksto suderinus su gydančiu gydytoju ir skyriaus vyresniosios slaugytojos paskirtu laiku. Šios priemonės kol kas būtinos, siekiant apsaugoti mūsų pacientus, kurie yra jautriausi šiai ir kitoms infekcijoms.

COVID-19 pandemijos iššūkiai sąlygojo tai, kad šiomis dienomis ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius gyvena įkurtuvių rūpesčiais. Šalia priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus skubos tvarka buvo suprojektuoti ir pastatyti 3 moduliniai priestatai, skirti karščiuojančių pacientų izoliavimui. Šios patalpos turi atskirus įėjimus pacientams ir medikams, atitinka visus infekcijų kontrolės reikalavimus. Tai leidžia visus pagalbos besikreipiančius pacientus ir toliau „rūšiuoti“ į nekarščiuojančių ir karščiuojančių pacientų srautus, atlaisvinant iki tol Karščiavimo klinikai ir Stebėjimo dėl COVID-19 poskyrio veiklai naudotas kitas ligoninės patalpas, kurios yra būtinos pilnaverčiam ligoninės darbui. Šie izoliatoriai bus be galo naudingi ne tik Covid-19 ligos diagnozavimui, bet ir gripo epidemijos metu, kitų užkrečiamų kvėpavimo takų ligų plitimo atvejais.

Šilalės rajono ligoninė atnaujina savo veiklą sustiprėjusi ir pasiruošusi galimiems iššūkiams kovoje su infekcinėmis ligomis ateityje.

Antanas Damulis, VšĮ Šilalės rajono ligoninės direktorius