Registratūra: (8 449) 74 340
Registratūra: (8 449) 74 340

Šilalės rajono ligoninėje pradeda veiklą Lėtinio skausmo kabinetas

Nuo šių metų vasario mėnesio VšĮ Šilalės rajono ligoninės  Lėtinio skausmo kabinete pradedamos teikti ambulatorinės specializuotos skausmo diagnozavimo ir gydymo paslaugos.  Paslaugas teiks fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Aistė Luckutė-Berenė, kuri specializuojasi lėtinio skausmo gydyme, taiko reikiamas invazines skausmo gydymo procedūras.

Kas yra lėtinis skausmas?

Lėtinis skausmas  tęsiasi ar vis pasikartoja daugiau kaip 3 mėnesius ir (ar) nesibaigia sugijus pažeistam audiniui. Lėtinis skausmas slopina organizmo funkcines galias, neigiamai veikia gyvenimo kokybę (pilnatvę) ir yra laikomas kaip atskira liga. Dažniausi požymiai lydintys lėtinį skausmą: depresija, nerimas, valgymo ir miego sutrikimai, nejudrumas, gyvenimo kokybės suprastėjimas. Patiriant lėtinį, nuolat besitęsiantį skausmą, neretai kyla skausmo proveržių. Skausmo proveržis – trumpalaikis, staigus, ryškus skausmo sustiprėjimas nuolatinio, gerai kontroliuojamo skausmo periodu.

Kur kreiptis jaučiant lėtinį skausmą?

Yra išskiriamos dvi skausmo diagnozavimo ir gydymo paslaugos: nespecializuotos ir specializuotos.

Dėl nespecializuoto skausmo malšinimo pacientas gali kreiptis į bet kurią ASPĮ ar savo šeimos gydytoją. Šios paslaugos apima: ūminio, lėtinio skausmo, skausmo proveržio stiprumo bei jo pokyčių matavimą; nemedikamentinio ir medikamentinio gydymo skyrimą ir koregavimą; skausmo gydymo efektyvumo įvertinimą; esant poreikiui, paciento siuntimą pas kitos profesinė kvalifikacijos specialistą dėl konsultacijos ar specializuotų skausmo gydymo ir diagnozavimo paslaugų.

Dėl specializuoto skausmo malšinimo pacientas turi kreiptis į įstaigą, teikiančią ambulatorines specializuotas skausmo gydymo paslaugas(Lėtinio skausmo kabinetą). Šios paslaugos teikimo metu  visapusiškai tiriamas, įvertinamas ir diagnozuojamas skausmas, parenkami ir  taikomi specialūs skausmo gydymo būdai: vaistų nuo skausmo ar jų derinių, formų ir dozavimo parinkimas, invazinių skausmo gydymo procedūrų – miofascinių (trigerinių) taškų ar kitų minkštųjų audinių infiltracinių blokadų, injekcijų į sąnarį atlikimas- paciento skausmo gydymo rezultatų įvertinimas, skausmo klinikinės diagnozės, gydymo išvados ir rekomendacijų formulavimas, gydytojo ir slaugytojo atliekamas paciento, jo artimųjų ir šeimos narių informavimas ir mokymas apie skausmo malšinimą.

Kokie pacientai gali atvykti į Lėtinio skausmo kabinetą?

Specializuotos skausmo diagnozavimo ir gydymo paslaugos teikiamos pacientams, kuriems diagnozuoti šie susirgimai: galvos skausmai, jungiamojo audinio ir raumenų bei skeleto ligos, nervų, jų šaknelių ir rezginių sutrikimai, polineuropatijos, įvairūs skausminiai sindromai, įvairūs navikai ir daugelis kitų. Dėl siuntimo į Lėtinio skausmo kabinetą reiktų kreiptis į savo  šeimos gydytoją arba Jus nukreips kitas gydytojas specialistas.

Ligoninės administracijos informacija