Registratūra: (8 449) 74 340

Siūlome atlikti psichodiagnostinius tyrimus, ankstyvajai Alzheimerio ligos rizikai nustatyti

Rugsėjo 21-oji – tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Tai dažniausiai senyvo amžiaus žmonių liga, tačiau kartais susergama ir jaunesniame amžiuje. Alzheimerio liga –  tai lėtinė progresuojanti galvos smegenų liga, pasižyminti pažintinių funkcijų blogėjimu, kasdienės veiklos pasyvėjimu, elgsenos pokyčiais. Ankstyvoje ligos stadijoje silpnėja atmintis (pacientai pamiršta neseniai vykusius įvykius), žmogus tampa išsiblaškęs, atsiranda pasikartojimai (ligoniai linkę kartoti tas pačias istorijas), lėčiau suvokia kai kuriuos dalykus bei ne taip greitai priima sprendimus, vengia naujovių, nesistengia prisitaikyti prie pokyčių, būna pikti ar liguistai jautrūs dėl savo nesugebėjimo ką nors atlikti ar prisiminti. Pacientai dažnai pameta daiktus ar netgi mano, kad juos paėmė kiti. Alzhaimerio liga sergantys žmonės yra labiau linkę kreipti dėmesį į save, mažiau domisi aplinkiniais, savo laisvalaikio pomėgiais ar veikla. Ankstyva ligos diagnostika ir kuo anksčiau pradėtas gydymas – išeitis ligai suvaldyti.

Tarptautinės Alzheimerio ligos dienos proga, viešoji įstaiga Šilalės rajono ligoninė, 2022 m. rugsėjo 23 dieną, nuo 12.00 iki 18.00 valandos, Šilalės miesto ir rajono gyventojus kviečia atvykti ir pasinaudoti galimybe nemokamai atlikti psichodiagnostinius tyrimus ankstyvajai Alzheimerio ligos rizikai nustatyti. Diagnostinius tyrimus atliks Šilalės rajono ligoninės medicinos psichologė – psichoterapeutė.

Pageidaujančius dalyvauti, prašome registruotis iš anksto registratūros tel.  (8 449) 74340.

Rūpinkimės sveikata kartu!

Lauksime Jūsų